החיים מובילים אותנו לא פעם לצורך בשירותי עורך דין לקבלת יעוץ או ליווי משפטי. אנו לא תמיד יודעים איזה עורך דין מתאים עבורנו וגם הסביבה שלנו לא תמיד יודעת להמליץ על עורך דין רלוונטי. על מנת שלא תעשו טעויות או תבזבזו זמן יקר בבחירת עורך דין שמתאים לכם, ערכנו את המאמר הבא.
אתם ניצבים לפני פרויקט תמ"א 38 ומחפשים עורך דין או שאתם לאחר תאונת דרכים בדרך לעבודה ומעוניינים לשכור שירותי משרד עורך דין. אלו רק דוגמאות לצורך שיש למרבית האנשים במהלך החיים בשירותי עורך דין. השאלה היא איך מוצאים את העורך דין המתאים עבורכם.
איך בוחרים עורך דין?
הדרך לבחירה של עורכי דין בחיפה שיתאימו לצרכים שלכם מתחלקת לכמה פרמטרים שונים שיש להתייחס אליהם. אפשר לראות זאת כשלבים מסודרים שבאים אחד אחרי השני או כפרמטרים עצמאיים העומדים כל אחד בפני עצמו.
- היכן אתם נמצאים – אולי רבים מקבלים זאת כמובן מאליו אבל חשוב מאוד למצוא עורכי דין שהמשרד שלהם קרוב אליכם. לעתים יש צורך בכמה מפגשים במשרד עורך הדין ששכרתם ויש מקרים שהתיקים מתנהלים לאורך שנים. לכן אם אתם תושבי חיפה, רצוי מאוד לשכור עורכי דין בחיפה.
- איזה תחום רלוונטי למקרה שלכם – ראשית יש להבין מה הבעיה שניצבת לפניכם ואיזה פתרון אתם מחפשים. כל עורך דין מתמחה בד"כ בתחום עיסוק ספציפי (חלק עושים כמה כמובן). יש עורכי דין מקרקעין בחיפה שיתנו לכם מענה לנושא של קניה או מכירת דירה, יש עורכי דין לענייני משפחה בחיפה שיוכלו לעזור לכם במקרה של גירושין, הסכם ממון, ייפוי כוח מתמשך או צוואות וירושות ויש עורכי דין פליליים בחיפה, עורכי דין לעבודה, רשלנות רפואית, תעבורה וכן הלאה. ברגע שתאם יודעים מה הצורך שלכם אתם יכולים לצמצם את החיפוש שלכם סביב עורכי דין בחיפה שרלוונטיים עבורכם.
- איך יודעים כמה העורך דין טוב – זאת שאלה מעט מכשילה אבל אפשר לנסות ולתת לה מענה. כדאי לחפש עורך דין על בסיס המלצות של המעגל הקרוב אליכם של קרובי משפחה או חברים. דרך נוספת היא לשאול בקבוצה רלוונטית באזור שלכם (הורים ב… אימהות ב… וכן הלאה). לאחר שיש המלצות שנראות ענייניות, כדאי לבדוק ביקורות על אותו משרד עורכי דין שהומלץ.
- בדיקה מקדימה – כעת כל שנותר הוא לחייג למשרד של עורך הדין. כדאי מאוד לברר בטלפון שהמשרד אכן נותן שירות של יעוץ או ליווי משפטי לעניין בגינו אתם פונים. ייתכן וזהו אכן משרד של עורך דין מקרקעין בחיפה אך הוא לא עוסק בפרויקטים של התחדשות עירונית או שזה משרד של עורך דין משפחה שאיננו עוסק עריכת ייפוי כוח מתמשך וכן הלאה. כדאי תמיד לברר.
אחרי כל התהליך הזה אפשר לקבוע פגישת יעוץ ומשם להתקדם הלאה עם העורך דין.
הערה לסיום: שכירת שירותי עורך דין איננה חתונה קתולית. לא הרגשתם כימיה עם העורך דין שפניתם אליו או שיש לכם תחושה שהוא עמוס מדי לטפל בכל כראוי וכן הלאה, פנו לעורך דין אחר ואל תמהרו להתחייב לתהליך עם הראשון שפגשתם. בהצלחה.